Some Days I Just Dream of Norway

25.05.2019–23.06.2019

Dworzec Zakopane, Krupówki 12, Zakopane
codziennie 9:00–22:00, wtorek zamknięte

Zobacz mapę

Pewnego razu zamarzyłam sobie polecieć do Norwegii na dłużej. Okazało się to możliwe do zrealizowania poprzez udział w stypendium artystycznym w Bergen.
W trakcie przygody towarzyszyły mi myśli o złożeniu fotograficznych wspomnień w wystawę fotografii. Podczas półrocznego wyjazdu miałam okazję wędrować po nieznanych terenach i doświadczać wolnej przestrzeni. Na każdym kroku byłam szczęśliwa tu i teraz. Zdecydowałam się szukać różnych dróg i zaplanowałam kilka mniejszych podróży z aparatem fotograficznym w ręku.
To osobiste spojrzenie na otaczające przestrzenie przez pryzmat praktyki fotograficznej zaprasza do podążania po wyznaczonych śladach. „Fragmenty" poznawanej rzeczywistości składają się na swoistą wypowiedź wizualną. Przedstawione fotografie są zapisem uczestnictwa w norweskim krajobrazie. Zestaw jest podzielony na różne wędrówki, zarówno te samotne doświadczenia, będące próbą własnych rozważań i szukania odpowiedzi na pytanie: kim jestem, jak i większy wyjazd z odwiedzającymi mnie Przyjaciółmi. Jest także rzeczywistość pokoleniowa, czyli patrzenie na Norwegię z Mamą czy podróże z ludźmi tam mieszkającymi. Some Days I Just Dream Of Norway nie jest relacją turysty z wyjazdu za granicę. To podróż sentymentalna wynikająca z mojej natury włóczęgi.